fb_pixel

тел. гарячої лінії

0800331565

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

Олександр Абраменко: «Коли не вдається досягти успіху, завжди приходить думка: може, тобі й не дано стати кращим?»

Ми розпитали українського фристайліста, олімпійського чемпіона (2018) та Заслуженого майстра спорту України Олександра Абраменка про спорт, відпочинок та спортивну рутину під час карантину. Читайте, що змінилося в повсякденному житті й змаганнях спортсмена під час COVID-19 і чому найкращий відпочинок після виснажливих тренувань — це взагалі нічого не робити.

— Старт кар’єри. Чому вибрали саме лижну акробатику та фристайл? Які є захоплення крім спорту?

— До фристайлу я займався футболом, але особливого інтересу не було. Якось в школу, де я вчився, прийшов мій перший тренер і запросив на заняття. Я вперше прийшов у зал, побачив батут і відразу зрозумів, що тут буде набагато цікавіше. А вже після того, як з’явилася перспектива потрапити в збірну команду України, я зрозумів, що хочу займатися професійно та поїхати на олімпіаду. Якихось особливих хобі у мене немає, іноді, коли є можливість і час, люблю покататися на вейкборді й вибратися постріляти з різних видів зброї.

— Якби не спорт, чим ще хотіли б займатися?

— Важко відповісти, чому б я віддав перевагу, якби не спорт. Але думаю, що став би інженером, тому що відчуваю інтерес до всілякої техніки.

— Чи були моменти, коли хотілося зав’язати зі спортивною кар’єрою? І що мотивувало в такі моменти рухатися далі?

— Коли не вдається досягти успіху, завжди приходить думка: може, тобі й не дано стати кращим? Але я завжди переконував себе, що, якщо вже вибрав напрямок, у якому хочеш бути успішним, роби все, поки не досягнеш або поки не зможеш більше. Так бодай знатимеш, що зробив усе можливе.

— Як зазвичай відновлюєте сили між тренуваннями? Який ваш улюблений напрямок для відпочинку?

— Найкращий відпочинок після виснажливих тренувань — це взагалі нічого не робити. Після того, як сили відновляться, можна й про психологічне відновлення подумати, і зайнятися чимось активним, але абсолютно не пов’язаним із твоїм видом спорту.

— Україна, Білорусь і Росія. Де кращі умови для спортсменів, і в чому проявляються ці відмінності?

— Відмінності є, і значні. У Росії виділяються величезні кошти для підготовки спортсменів, і вони можуть собі дозволити будь-які умови для тренувань. Білорусь має сучасний критий комплекс для занять фристайлом, де можна тренуватися й узимку, і влітку. А в Україні є тільки пам’ятник фристайлу в Миколаєві. Ще в Білорусі та Росії транслюють усі змагання, а у нас ні.

​​​​​​​

— Багато хто бодай одного разу мріяв про одну з двох речей: спортивна кар’єра або музична. Якби можна було коротко описати «один день із життя спортсмена», як би ви його описали?

— У тренувальні дні вільного часу не дуже мало. Перед тренуванням на трампліні я обов’язково розминаюся, стрибаю на батуті, потім готую свій інвентар і починаю тренування. Після нього їду додому, і в мене є дві години, щоб пообідати та трохи відпочити. Потім їду на друге тренування в зал, після якого сил залишається, тільки щоб повечеряти. Після вечері обов’язково масаж і фізіопроцедури, якщо необхідно. Залишається небагато часу до сну, коли можна подивитися кіно, почитати книгу або пограти у відеоігри, а завтра все повториться знову.

— Спорт і карантин: як пандемія вплинула на спортивну рутину? Від чого довелося відмовитися, що скасувати? А що залишилося з «колишнього життя»?

— Карантин дуже сильно вплинув на тренувальний процес. Підготовка почалася набагато пізніше, довелося пропустити три важливих збори через те, що подорожувати стало набагато важче. Чимало запланованого переносилося або скасовувалося, за таких умов прогнозувати підготовку дуже важко. Багато незручності приносить постійна необхідність робити тести.

— Кому з тренерів або спортсменів ви б передали естафету інтерв’ю?

— Естафету передам Владу Гераскевич (український скелетоніст, — Прим. редакції).



Олександр Абраменко - український фристайліст, що спеціалізується на лижній акробатиці, олімпійський чемпіон 2018 р. Заслужений майстер спорту України.

​​​​​​​

{360_photo}