— Ви почали займатися біатлоном заради задоволення?
— Задоволення від спорту приходить до спортсмена пізніше. У моєму випадку рішення почати займатися спортом відбулося за прикладом брата. Я дивився на нього та хотілося спробувати в спорті й себе, домогтися своїх вершин. З часом і досвідом почав отримувати задоволення.
— Що вам найбільше подобається в змаганнях із біатлону?
— Біатлон — цікавий і, як на мене, один із найважчих видів спорту. У біатлоні ти виходиш на старт на трасу та біжиш злий, як тигр, а приїжджаєш на стрільбу спокійним і сконцентрованим на вогневому рубежі, тому що потрібно спокійно та якісно виконати завдання. А далі — знову продовжувати бігти швидким і злим. Подобаються в біатлоні непередбачуваність і видовищність. Змагання проводять на відкритій місцевості, і безліч факторів можуть вплинути на результат. Може втрутитися сніг, вітер, сонце, дощ. Виходить, що спортсмен був лідером, а став 30-м — і навпаки.
— Крім біатлону, якими ще видами спорту цікавитеся?
— Моє хобі — це футбол. У дитинстві займався цим видом спорту, і зараз беру участь у міській лізі, коли закінчується біатлонний сезон. Люблю картинг, теніс — як великий, так і настільний. Волейбол влітку на пляжі, хокей на траві — я за будь-який вид спорту. Бо кожний рух продовжує життя і робить його краще.
— Яка частина тіла найбільше працює в біатлоні?
— Усі частини тіла й групи м’язів, але найбільше — спина та трицепси.
— Як любите відновлюватися між змаганнями та тренуваннями?
— У моєму виді спорту це передусім лазня й масаж. І відпочинок, тривалий сон.
— Як би ви описали щоденні тренування біатлоністів?
— Вони цікаві! Вони своєрідні. Якщо ми їдемо на збір, розуміємо, що кожен день буде в принципі схожим на попередні. Але база тренувальних процесів, скажімо, в Австрії та Італії відрізняються. Можуть ще відрізнятися програми — ролики, велосипед, кроспоходи... Десь ми можемо піти в похід у гори, десь — влаштувати трекінг або кроспохід рівниною. Є дні відпочинку, під час яких можна виїхати в місто або на екскурсії.
— Які основні витрати біатлоніста впродовж року? Наскільки складно знайти спонсора?
— Що стосується зборів, ми їздимо коштом країни. Певне екіпірування також оплачується. Проте у професійного спортсмена, вищих досягнень, великі витрати на безпосередньо тренувальний процес, на форму, взуття, спортивне харчування в своєму місті поза тренуваннями. Яким би не був заробіток, більш ніж половина витрачається на своє утримання, вкладення в себе.
У нашому виді спорту дуже складно знайти спонсорів — біатлон не такий популярний в Україні, як футбол, бокс або теніс. Переважно в Україні фінансують цілі команди, особистих спонсорів дуже мало. Звичайно, ми завжди відкриті до комунікації і співпраці з представниками будь-яких торгових марок або компаній, готові бути спортивним обличчям брендів.
Якісне спортивне екіпірування, зокрема кросівки чоловічі, шукайте на сайті PEAK або у фізичних магазинах. Менеджери консультують з усіх питань і допоможуть вибрати розмір, а також фасон.
— Назвіть три найважливіших поради, які можуть привести спортсмена до успіху?
— Я люблю старе прислів’я «Терпіння та труд усе перетруть». Це чітко дібрані слова. У моєму виді спорту праця завжди принесе свої плоди. Важливий фактор — концентрація на роботі. Важливо на 100% віддаватися тренувальному процесу. І якщо зі спортсменом поруч ходить удача, це однозначно чудово.
— Кому передасте естафету інтерв’ю?
— Дмитро Митрофанов (бокс), Роман Прима (біатлон).
Дякуємо Артема за інтерв’ю, і бажаємо ніколи не здаватися та досягати нових висот! А в цьому нехай допомагають злість і швидкість тигра, а також безмежна концентрація на мішені.
Фотографії взяті з особистого архіву спортсмена.