fb_pixel

Контакти

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

​​​​​​​

Спортивний одяг та взуття: що прати самостійно, а що віддати в хімчистку

Порівняно з повсякденним, спортивний одяг потребує частішого та глибшого очищення. Для прихильника здорового способу життя може виявитися несподіваним, що після інтенсивного тренування спортивний одяг у сумці стає сприятливим середовищем для розмноження мікробів і грибків.

У всьому винні піт і жир, які активно виділяє шкіра під час інтенсивних занять спортом. Неправильний догляд за спортивним одягом може стати причиною подразнень шкіри, алергії та інфекційних захворювань

Як часто потрібно прати спортивний одяг

Футболки та топи піддаються найсильнішому забрудненню, оскільки верхня частина тіла потіє з найбільшою інтенсивністю. Зазвичай топи та футболки потребують прання або очищення після кожного активного тренування.

Шорти, штани, толстовки й вітровка жіноча зазвичай забруднюються значно менше, тому їх можна прати після 2–4 використань. На вибір очищення впливають такі чинники:

1. тип і ступінь забруднення;

2. склад тканини вироби;

3. види барвників тканини;

4. наявність додаткових елементів і нюанси підкладки.

Що буде, якщо випрати одяг, призначений лише для сухого чищення? Він може деформуватися, розтягнутися або стати на кілька розмірів меншим, злиняти або змінити колір, втратити унікальні властивості.

​​​​​​​

Як визначити, який одяг можна прати

Якісне спортивне екіпірування завжди промарковане. На бирках вказані склад тканин, способи очищення та режим прасування. Можливість прання позначають умовним зображенням ємності з водою, а максимальну температуру — цифрами всередині знака. Якщо прання виробу заборонене, цей знак зображають перекресленим.

Хімічне чищення та його види відзначають колом. Літерами в середині кола позначають дозволені для чищення види реагентів. Перекреслене коло свідчить про заборону на хімічну чистку.

Якщо бирка не збереглася або знаки на ній не розпізнаються, однозначно не можна прати спортивні вироби з утеплювачем з натурального пера й пуху. Він зіб’ється в грудки, куртка не зберігатиме тепло й втратить привабливий зовнішній вигляд. На щастя, виробники майже повністю відмовилися від застосування пуху та пір’я. Сучасні види спортивного верхнього одягу, такі як куртка для бігу, виготовляють на основі технологічних та легких синтетичних утеплювачів. Вони піддаються простому й легкому очищенню, зокрема й у пральній машині.

​​​​​​​

Чому суха чистка безпечніша й ефективніша

Спортивний одяг виготовляють із високотехнологічних сучасних тканин із використанням прогресивних технологій пошиття. Найчастіше екіпірування додатково обробляють антибактеріальними складами та наносять UV- і водонепроникне покриття. Обов’язково перевіряйте, чи можна прати такий одяг.

Хімічна чистка зберігає властивості спортивного одягу, оскільки:

● використовуються відповідні хімічні речовини та сполуки;

● відсутність води дозволяє зберегти колір і форму виробу;

● для кожної речі вибирають особливий режим сушіння;

● усі операції проводять на спеціальному обладнанні;

● при сухому чищенню виріб піддають меншій механічній дії.

Хімічна чистка завжди дорожча за звичайне прання. Крім того, це ще й витрати часу. А тому, вибираючи одяг для занять спортом, віддавайте перевагу якісній продукції перевірених виробників. Усвідомлений підхід до вибору та купівлі спортивного одягу позбавляє від зайвих фінансових витрат.

{360_photo}