тел. гарячої лінії

0800331565

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України

Як вибрати кросівки для бігу або іншого виду спорту

Згадайте, як ви колись прийшли в спортивний магазин обирати кросівки для тренувань. Ви довго ходили рядами, не знаючи, яке взуття придбати? Можливо, навіть колись купили незручне взуття?

А чи знали ви, що ми часто відмовляємося від занять спортом через незручне взуття чи одяг? Короткий гід кросівками PEAK Sport допоможе вибрати зручну пару для бігу, спортзалу та ходьби.

Корисні поради для новачків

Часто неправильний вибір взуття зроблено через незнання особливостей власних ступнів. Пронація — це спосіб постановки стопи (п'яти та склепіння) під час руху щодо центральної осі. Від типу пронації залежить сила природної амортизації, яка допомагає адаптуватися до різних поверхонь під час бігу, а також пом'якшує ударне навантаження.

Найпростіший спосіб визначити свій характер пронації у домашніх умовах — зробити «мокрий» тест. Для цього змочіть обидві ступні й залишіться на паперовому пакеті близько 10 секунд. Потім поспостерігайте за відбитком.

1. У вас нормальний звід стопи (нейтральна пронація), якщо ви маєте невеликий вигин на внутрішній частині стопи. Ще одна ознака нейтральної пронації: відносно рівномірно зношена задня частина підошви.

2. У вас низький звід стопи, або плоскостопість (гіперпронація), якщо на папері залишився відбиток майже всієї стопи, тобто на внутрішній частині стопи майже відсутній вигин. Надмірна пронація, або низький звід, полягає в розвороті стопи занадто сильно всередину під час руху. У людей з гіперпронацією внутрішня частина підошви сильно зношена, а зовнішня практично не має слідів носіння.

3. У вас високий звід стопи (гіпопронація, або супінація), якщо вигин між підйомом зводу стопи та п'ятою занадто великий. Люди з цим типом стопи схильні до недостатньої пронації, що полягає в недостатньому розвороті стопи всередину в процесі руху. У них помітно зношується зовнішня частина взуття.

Зверніть увагу, що люди з різними типами зводу стопи потребують різні кросівки для бігу та інших видів спорту, оскільки це безпосередньо пов'язано з тим, як ви бігаєте. Кожен спортсмен потребує спеціально розробленої для нього моделі. Однак, ви можете дізнатися про ці особливості в себе вдома.

Чому важливо купувати різні кросівки

Поради щодо вибору кросівок відповідно різним видам спорту — не маркетинговий хід спортивних брендів. Існують чіткі вказівки, якими характеристиками повинні володіти кросівки для тренажерного залу, а яке взуття підійде для бігу чи гри у футбол. Дотримуючись правил, ви мінімізуєте ризик травм, фіксуєте ногу та знижуєте ступінь навантаження на суглоби. Під час вибору спортивного взуття слід враховувати такі фактори, як:

тип покриття для тренувань;

вид спорту;

пронація стопи;

сезонність;

розмір ноги.

Кросівки для фітнесу на стадіоні чи в спортзалі, де передбачене штучне покриття, рекомендуємо обирати без посиленого верху — сітчастий забезпечить легкість і вентиляцію під час інтенсивного кардіотренування. Важливо, щоб тренажер для ходьби чи бігу чи інші поверхні для тренування були обладнані системою амортизації. Краще відмовитися від бігу на доріжках без амортизації — такі тренування перевантажують хребет і суглоби.

Для асфальту та іншого твердого покриття потрібне взуття з хорошим зчепленням, яке знизить ударне навантаження на гомілковостопний суглоб. Для ходьби та бігу по бездоріжжю та нерівному рельєфу підійде трейлове взуття. Такі кросівки для ходьби й марафонів мають середній (4–8 мм) або глибокий (від 8 мм) протектор та жорстку колодку. Вони добре фіксують гомілковостопний суглоб та п'яти. Віддавайте перевагу взуттю з посиленим верхом та додатковим захисним «язичком», щоб запобігти проникненню всередину кросівка бруду, піску, дрібних каменів. Ступінь амортизації та агресивність протектора слід обирати відповідно до поверхні, на якій ви плануєте тренуватися.

Менеджер інтернет-магазину PEAK допоможе з вибором якісного спортивного взуття! Ми доставляємо брендову продукцію по всій Україні. Можливі обмін та повернення. Вдалого онлайн-шопінгу!