fb_pixel

тел. гарячої лінії

0800331565

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

‌Оксана Лівач: «Ти сам творець свого майбутнього»

​​​​​​​

​​​​​​​

Оксана Лівач — українська борчиня вільного стилю, вона ж — призерка чемпіонату світу та чемпіонка Європи. Ми поспілкувалися зі спортсменкою, розпитавши, як їй вдається «покласти на лопатки» власні сумніви, уникати травм, відпочивати та поєднувати спорт з особистим життям.

— Як часто тренуєтеся? Крім вільної боротьби, яким видам спорту віддаєте перевагу?

— У мене щодня по два тренування окрім суботи та неділі. Я дуже люблю спорт загалом, уболіваю за всіх спортсменів нашої країни. Звісно, більше вподобання надаю видам єдиноборства, таким як дзюдо, фехтування, карате. Також подобається біатлон, це цікавий вид спорту, де завжди неочікувано може змінитися лідер, та й наша збірна часто показує гарні результати.

​​​​​​​​​​​​​​

— Чи виникали такі періоди, коли хотілося кинути спорт? Що в такі моменти мотивувало продовжувати боротьбу?

— Звісно, такі думки були напевно в кожного спортсмена, і я не виняток. Постійні невдачі, провали та поразки навіюють тебе на такі думки, але сильні спортсмени просто так не здаються! Коли вже безвихідна ситуація, ти все ж таки шукаєш вихід із неї. Так і було зі мною. Моє завдання було поставити крапку своїм невдачам, відкинути весь негатив, почати знову наполегливо працювати. Після того зібралася й отримала перемогу на Чемпіонаті Європи.

— Вільна боротьба й травми: як їх уникнути у вашому виді спорту?

— На початку тренувань потрібно приділити увагу добрій розминці. М’язи мають бути готовими до роботи, добре розігрітими. Велику роль потрібно приділяти розтягуванню м’язів. Розтяжка робить м’язову тканину та зв’язки еластичнішими. Також не потрібно випадати з тренувального процесу — бути завжди в режимі, бо через прогалини в системі тренувань ризик травм набагато більший.

— Як мотивуєте себе займатися? Наприклад, використовуєте щоденник тренувань та харчування, якісь інші методи…

— Так, веду свій записник (планер). Щодня ставлю собі завдання та нові цілі. Поставлена ціль мотивує, не дає розслабитись. Якщо приходжу на тренування, викладаюсь на повну. Не бачу змісту просто приходити без якоїсь для мене користі.

До речі, про мотивацію, спорт та багато іншого можна прочитати в Instagram спортсменки. У своєму акаунті вона ділиться власними «формулами успіху» та закликає вдосконалюватися й інших. Як, наприклад, у цьому пості.

​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​

— Ваш девіз у спорті?

— Ти сам творець свого майбутнього.

— Спорт і сім’я / відносини. Як вважаєте, чи складно їх поєднувати?

— Скажу відверто: коли була у відносно молодшому віці, відносини не вимагали великої уваги. Зараз стосунки серйозні, тому стало складніше. Спортсмени під час частих роз’їздів та безлічі змагань дуже рідко бачаться з половинкою. У цьому й складність підтримувати такі стосунки. Мій хлопець також спортсмен, тому повністю мене розуміє та підтримує.

— Які країни відвідали завдяки міжнародним змаганням? Які міста або країни увійшли до списку улюблених?

— Упродовж спортивної кар’єри відвідала близько 30 країн світу. Зі спортом відкривається багато нових можливостей. Я побачила культуру, звичаї, менталітет країн. Кожна унікальна: Японія підкорила своєю високотехнічністю та розвитком, Америка — атмосферою та менталітетом людей, Європа — організованістю та дисципліною у всьому. 

​​​​​​​

— Як любите відпочивати та відновлюватися між тренуваннями / змаганнями / чемпіонатами?

— Найкращий відпочинок для мене як моральний, так і фізичний — це активний відпочинок. У вихідні стараюся відвідувати нові для себе місця. Це допомагає змінити атмосферу, набратись енергії та нових позитивних емоцій.

— Спортивна кар’єра в Україні VS у Росії чи Білорусі: де більше переваг? Чи пропонували вам переїхати для розвитку кар’єри за межами країни?

— Коли була в юному віці, пропонували виступати за іншу країну. Але не хотілось кардинально все змінювати в такому юному віці, та й мене все влаштовувало вдома. В Україні найкращі умови, тому що це наша рідна Земля, ми тут народились і «Всюди добре, а дома найкраще!»

— Кому зі спортсменів передали б естафету інтерв’ю?

— Варінській Діані (спортивна гімнастика).

Дякуємо Оксані за розмову, та бажаємо подальших перемог і розвитку! Фото взяті з особистого акаунту спортсменки в Instagram.

{360_photo}