fb_pixel

тел. гарячої лінії

0800331565

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України

Дівчина в масці займається спортом у залі | Peak Sport Ukraine​​​​​​​

Чи корисні фізичні навантаження після вакцинації

Імунна реакція, яку в організмі людини запускає вакцина, може супроводжуватися побічними ефектами: болем і набряком у місці уколу, підвищенням температури, загальною слабкістю, головним болем або лихоманкою. Відчутні реакції найчастіше зникають через кілька днів, а можуть і не з’явитися зовсім.

Чи може людина без шкоди для організму переносити фізичні навантаження після вакцинації? Фахівці PEAK Sport поділилися, коли варто відновлювати тренування та яким видам спорту віддати перевагу, щоб не нашкодити здоров’ю.

Допустимі навантаження після вакцинації: загальні поради

Гострі реакції організму на вакцину найчастіше виявляються впродовж перших двох діб. Внаслідок високого навантаження на серцево-судинну систему в цей період краще відмовитися від фізичних навантажень. Щоб зняти больові відчуття в місці уколу, медики рекомендують у спокійному темпі підіймати, згинати й розгинати руку, робити обертові рухи в плечовому, ліктьовому та променезап’ястковому суглобах.

Фахівці в галузі спортивної медицини рекомендують спортсменам-аматорам відновлювати інтенсивні заняття спортом через 15 днів після другої дози (для Johnson & Johnson — 15 днів після єдиної вакцинації). За цей час вакцина набуває повної ефективності. Раніше інтенсивно тренуватися небажано — заняття спортом прискорюють кровообіг, обмінні процеси й виведення продуктів життєдіяльності. Вакцина інтенсивно вимивається з тканин, а імунна система не встигає ефективно виробляти захист.

У період між двома дозами вакцини можна відпрацьовувати правильне дихання, баланс і координацію рухів, виконувати вправи для суглобів. Будуть корисними легкі спортивні танці, пілатес, класична йога, стретчинг, легкі ігрові види спорту та прогулянки на свіжому повітрі в зручних жіночих кросівках. Зверніть увагу, що аштанга-віньяса йога належить до високоінтенсивних видів навантажень, і не рекомендується до отримання другої дози.

Починаючи з третього тижня після повторного вакцинування можна поступово відновлювати стандартний тренувальний процес. Під час тренувань прислухайтеся до реакцій організму. Важливо не перегріватися та не переохолоджуватися, дотримуватися питного режиму, обмежити споживання шкідливих і важких харчових продуктів, а також не переїдати. Використовуйте якісний спортивний одяг та взуття. Купити кросівки чоловіч та аксесуари для заняття спортом можна онлайн в інтернет-магазині PEAK Sport.

Флай йога дівчина в залі | Peak Sport Ukraine​​​​​​​

Які вправи краще виконувати після вакцинації

Експерти CDC (Американського центру з контролю та профілактики захворювань) не дають конкретних рекомендацій щодо видів вправ і фізичного навантаження після вакцинації. Вони стверджують, що всі вправи — це підсилювач імунітету, вони ж підвищують ефективність вакцини.

Фахівці розглядали аеробні вправи (біг, їзда на велосипеді та інші) й тренування з обтяженнями. В огляді вправ та імунітету 2021 року дослідники відзначили, що помірна й висока фізична активність призвела до зниження кількості позалікарняних захворювань на 31% та зменшення ризику смертності від інфекційних захворювань на 37%. Вони підкреслюють, що вправи підвищують ефективність вакцини завдяки збільшенню концентрації антитіл.

Жодне дослідження не показало підвищений ризик для здоров’я, пов’язаного з фізичними вправами після вакцини. Якщо після вакцинації ви відчуваєте себе достатньо добре, щоб займатися фізкультурою та спортивними заняттями — вибирайте зручний спортивний одяг та купуйте абонемент. Більше порад про спорт і підборі екіпірування шукайте в блозі бренду PEAK Sport. Слідкуйте також за оновленнями на сайті, щоб бути в курсі розпродажів та акційних пропозицій.

{360_photo}