fb_pixel

тел. гарячої лінії

0800331565

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

​​​​​​​

Аеробіка: особливості виду спорту та його користь

Аеробіка, або аеробні вправи — це фізичні навантаження низької інтенсивності, які виконуються тривалий час з однаковою частотою серцевого пульсу та дихання. Найпопулярніші аеробні вправи охоплюють заняття на кардіотренажерах, спінінг, велосипедні прогулянки. Аеробними вправами зручно займатися в спортивному тренувальному одязі, який ви можете придбати на сайті Peаk.

9 переваг аеробних вправ: здоров’я, молодість і краса

Як організм реагує на аеробні вправи? Тривалі одноманітні рухи руками, стегнами й ногами збільшують частоту дихання та серцевих скорочень. Посилюється також вентиляція легенів, насичення крові та забезпечення м’язів киснем, розширюються кровоносні судини. З тканин виводяться молочна кислота й токсини. Завдяки виділенню ендорфінів поліпшуються настрій та самопочуття.

Регулярні кардіотренування в кросівках для бігу жіночих і чоловічих покращують загальний стан організму:

1. тренують і підвищують витривалість серця, серцево-судинної та дихальної системи;

2. нормалізують артеріальний тиск;

3. зменшують ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, ожиріння та діабету;

4. очищають судини й лімфатичну систему;

5. підвищують щільність кісток;

6. покращують якість сну;

7. сприятливо впливають на настрій та емоційний фон;

8. активізують імунну систему, підвищуючи опірність організму до бактерій і вірусів;

9. знижують ризик виникнення остеопорозу.

Аеробіка зберігає гостроту розуму, пам’ять і розумові здібності, покращує когнітивні функції. Це може запобігти розвитку деменції і «старечих» хвороб. Дослідження показують, що люди, які регулярно займаються аеробікою, живуть довше людей з пасивним способом життя.

Крім позитивного впливу на стан здоров’я, вправи з аеробіки помітно покращують зовнішній вигляд. Зменшується жировий прошарок, підвищується тонус м’язів і сухожиль. Шкіра підтягується та стає більш еластичною. Підтягнутість і молода шкіра — значні бонуси до загального оздоровчого ефекту аеробних вправ.

​​​​​​​

Аеробіка: скільки та як займатися

Заняття аеробікою не вимагають багато часу. Головний хірург США оперативного керівника корпусу Служби громадської охорони здоров’я та фахівці Американського коледжу спортивної медицини (ACSM) рекомендують два варіанти тижневих циклів занять.

Перший варіант передбачає не менше 30 хвилин накопиченої фізичної активності з помірною інтенсивністю п’ять і більше разів на тиждень. «Накопичення» означає, що вправи можна виконувати короткими серіями, наприклад, по десять або п’ятнадцять хвилин упродовж дня. Помірну інтенсивність характеризують легке підвищення температури тіла та часте дихання.

Другий варіант передбачає 20–60 хвилин безперервної активності від трьох до п’яти разів на тиждень і 2–3 дні тренувань із невеликими вагами. Результат і безпека занять залежать від якості тренажерів та аксесуарів, а зручність і задоволення — від спортивного одягу. У спортзалі й удома повну свободу руху забезпечують шорти чоловічі, які можна вибрати й купити в інтернет магазині чоловічого спортивного одягу PEAK.

Для більшості живих організмів характерна постійна фізична активність. Разом із розвитком технологій та поширеністю офісної роботи в наше життя прийшла гіподинамія. Аеробіка частково повертає нас до природного способу життя, покращує самопочуття, зовнішній вигляд і підтримує стабільний емоційний фон.

{360_photo}