Щоб бігати взимку, а також для інших спортивних занять поза приміщеннями, потрібно бути готовими до складних, інколи навіть екстремальних умов. Сніг, лід, волога та мороз — не привід відмовлятися від пробіжки, проте несприятливі фактори висувають особливі вимоги до одягу, жіночих кросівок чи чоловічого взуття.
Під час бігу в зимовий період року існує небезпека послизнутись і впасти на слизьких доріжках. Холод підвищує ризик травм опорно-рухового апарату. Тому першорядне значення має правильне взуття, яке забезпечить надійне зчеплення зі слизьким покриттям та захистить ноги від холоду та вологи.
Особливі вимоги до зимових кросівок зумовлені жорсткими умовами експлуатації. Експерти компанії PEAK розповіли, які властивості повинно мати спортивне зимове взуття.
Теплоізоляція — здатність взуття утримувати тепло ніг та забезпечувати захист від вітру. Більшість вологонепроникних кросівок у поєднанні із зимовими спортивними шкарпетками здатні забезпечити тепло ніг у помірний холод. Для бігу в мороз добирайте високе взуття або шкарпетки, які запобігають задуванню холодного вітру.
Для комфортного бігу потрібне взуття з водонепроникним мембранним шаром, який зберігає ноги сухими. Мікроскопічні пори мембрани не пропускають воду всередину кросівок, але відводять зайві тепло та піт.
Варто купити кросівки чоловічі чи жіночу модель з підошвою з гумової суміші з рельєфними виступами, призначеними для надійного зчеплення з мокрою та слизькою дорогою. Рекомендуємо на цей час відмовитись від взуття з підошвами з піноматеріалу.
Взимку світловий день скорочується, можливо, вам доведеться бігати дорогами з низькою освітленістю. Підбирайте взуття зі світловідбивними вставками.
Для бігу по снігу та калюжах вам знадобляться кросівки у формі черевиків. Ідеально захищають ноги від холоду, вологи та бруду кросівки з безшовним прошарком із термопластичного поліуретану. Пам’ятайте, що захищати від холоду потрібно не тільки ноги, але також руки й дихальні шляхи. Використовуйте під час бігу спортивні рукавички та флісову маску.
Прошарок підошви з пористого EVA-полімеру добре амортизує й захищає ноги від ударів. У процесі експлуатації при зниженій температурі матеріал з часом втрачає пружність, тому зимові кросівки потрібно міняти частіше, ніж звичайні.
Для холодної та вологої погоди достатньо вологовідштовхувальних кросівок з водонепроникними теплими шкарпетками. Можна використовувати навіть літнє взуття у поєднанні із захисним чохлом або водонепроникними гетрами. Для бігу по брудній трасі краще використовувати взуття для трейлраннінгу. Ці кросівки жорсткіші, а їхня «липка» підошва з виступами краще чіплятиметься за дорогу.
Для бігу по глибокому снігу та бруду вам знадобляться кросівки з високим верхом і водонепроникним мембранним шаром, здатним запобігти потраплянню снігу та бруду всередину кросівок, і глибоким рельєфом на підошвах для оптимального зчеплення. Кросівки для бігу по льоду повинні мати особливі якості, стандартні «липкі» підошви з гумової суміші не забезпечать необхідного зчеплення.
Купуючи нову модель кросівок, ретельно перевірте посадку та рівень комфорту. Міряйте взуття ввечері — у цей час ноги трохи розбухають. Добирайте зимові кросівки з невеликим вільним простором навколо пальців ніг.
Зігніть і розігніть пальці, похитуйте вперед-назад і з боку в бік. Приміряйте кросівки у зимових шкарпетках. Пройдіться та зробіть легку пробіжку. Переконайтеся, що кросівки забезпечують достатню амортизацію, не натискають і не натирають, а внутрішній простір повторює форму ваших ступнів. Більше порад про вибір спортивного одягу та взуття читайте у блозі PEAK Sport.