fb_pixel

тел. гарячої лінії

0800331565

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

​​​​​​​

‌Біговий сезон: як бігати, щоб підготуватися до літа та увійти в ритм

Вуличний біг — ефективний та популярний вид фізичної активності. Він підвищує загальну витривалість, покращує кровообіг, зміцнює судинну та дихальну системи, допомагає спалити жир. Розбираємо правильну техніку бігу, а також загальні рекомендації, які дозволять отримати задоволення від тренування.

‌Екіпірування для бігу: збираємо зручну базу

Якісна спортивна форма забезпечить ефективність, зручність та безпеку тренувань. Не варто нехтувати якістю та комфортом обраного екіпірування, адже це допоможе запобігти травмам.

1. Бігове взуття. Перш за все потрібно купити кросівки. Обирайте пару з хорошою амортизацією. Не варто взувати кеди, футбольні бутси чи інше взуття, яке не пристосоване для бігу.

2. Лосини чи шорти. Влітку віддавайте перевагу шортам або велосипедкам. У спортивних магазинах можна вибрати модель будь-якого кольору, розміру та фасону.

3. Футболка та вітрозахисна куртка. Для тренувань у теплу пору року віддавайте перевагу майкам та футболкам. Важливо добирати гардероб з урахуванням інтенсивності тренувань — для бігу підійде продукція, яка добре відводить вологу з поверхні шкіри та швидко висихає. У вітряну погоду дотримуйтеся принципу багатошаровості, одягаючи вітрозахисну куртку. 

Головні правила екіпірування для бігу — воно не має затримувати вологу та обмежувати рухів. В інтернет-магазині PEAK Sport доступний багатофункціональний одяг, який підійде для різних видів спорту. Продукцію тестують професійні спортсмени — це дозволяє нам постійно покращувати взуття та спортивний одяг. Купити онлайн їх допомагають кваліфіковані менеджери.

‌Техніка бігу для новачків

Щоби тренування приносили користь та були безпечними, необхідно дотримуватися правильної техніки бігу. У протилежному випадку збільшується навантаження на колінні, гомілковостопні суглоби та хребет.

Розминайтеся перед бігом

Починайте пробіжку з легкої розминки й стретчингу. Нерозігріті м’язи — прямий шлях до розтягування й травм.

‌Тримайте темп

Визначтеся з комфортним для себе темпом, і намагайтеся його тримати на всій дистанції, яку хочете подолати.

Більш прокачаним спортсменам можна чергувати тем. Інтервали, які передбачають чергування високої швидкості й повільнішого темпу (на відновлення), краще розвивають загальну витривалість і здатність тіла ефективно витрачати кисень.

​​​​​​​

Працюйте руками

Зігніть руки в ліктях на 90 градусів. Намагайтеся працювати ними рівномірно. Це допоможе бігти швидше й не збивати дихання.

‌Інші правила

Ці рекомендації підвищать ефективність тренувань та дозволять захистити себе від несподіваного травмування:

● Робіть приземлення стопи на середню її частину.

● Випряміть спину, розслабте плечі та розправте їх.

● Зігніть руки в ліктях, розслабте їх і здійснюйте рухи близько до тіла.

Типові помилки бігунів — це біг з п’яти, біг на напівзігнутих ногах, виніс вперед майже прямої ноги. Зручне спортивне взуття, таке як спеціалізовані бігові кросівки чоловічі або жіночі частково покращать недоліки техніки. Однак варто стежити за положенням корпусу, стопи та рук, щоб не створювати додаткового навантаження на коліна чи стопу.

‌Як дихати під час бігу

Беліса Враніч, клінічний психолог та автор книги "Breathing for Warriors" радить дихати глибоко, щоб живіт надувалася при вдиху і скорочувався при видиху. Так краще розкриваються легені й вміщують більше кисню. Окрім цього, глибоке дихання поставляє до м’язів більше кисню в критичні моменти. А це, своєю чергою, дозволяє підтримувати певну швидкість і прискорюватися, коли в цьому є необхідність. Пам’ятайте про пляшку з водою, яку можна кинути в спортивні рюкзаки. Купити їх можна на сайті PEAK Sport Ukraine.

​​​​​​​

‌Де шукати мотивацію

Щоб біг приносив задоволення, необхідно його урізноманітнити. Це дозволить зберегти мотивацію та не зійти із запланованого маршруту. Змінюйте довжину та швидкість пробіжки, плейлист. Запросіть на пробіжку друга чи спробуйте забіг на гору.

І головне правило: краще повільніше, але регулярно. Щоб бігати швидше, потрібно навчитися бігати повільно, але постійно. І хоча спокуса скасувати тренування може бути великою, важливо дотримуватися принципу регулярності. Чоловічі сумки на пояс, а також інший одяг і аксесуари для жінок, чоловіків і дітей шукайте на сайті. Ми допоможемо вибрати продукцію, яка зробить тренування приємнішими та корисними!

{360_photo}