Різдвяно-новорічні свята — випробування на міцність для тих, хто стежить за фігурою. Черга з банкетів, фуршетів, званих вечорів… Як бути? Відмовляти собі у всьому, продовжуючи стоїчно хрумкотіти сирими овочами? Чи махнути на все рукою та віддатися бажанню спробувати всі страви зі столу? Спеціалісти магазину спортивного одягу PEAK поділилися головними лайфхаками, як уникнути набору ваги в період свят.
Догми під час святкової вечері, яких слід уникати:
1. Усього й чим більше. Наявність 10–20 різних страв на столі — прямий шлях до переїдання. Обмежтеся меншою кількістю чи віддайте перевагу менш калорійній їжі.
2. Усе найкраще, та відразу. Такий підхід призводить до вживання в один прийом продуктів, які не поєднуються між собою. Відтак, з’являються здуття, набряки тканин, важкість у шлунку, а також — набір небажаних зайвих кілограмів. Класика новорічних «важких» поєднань:
• майонез, молоко чи сметана + картопля;
• риба або морепродукти + яйце;
• фрукти + будь-яка інша їжа;
• молоко + будь-які інші інгредієнти;
• жирні продукти + холодні напої.
3. Часті прийоми їжі, а також вживання їжі в нічний час. Щільна трапеза після 20.00 викликає набряки та важкість у шлунку вранці, оскільки їжа повноцінно не перетравлюється.
4. Гіподинамія. Лежання на дивані перед телевізором після щільного прийому їжі ще більше уповільнює травлення. Прогулянка в парку з термокружкою з ягідним чи трав’яним чаєм наситить клітини киснем, сприятиме травленню та подарує позитивний настрій.
Шукаєте зручний одяг для активного способу життя? Футболки жіночі, а також чоловічі моделі спортивного одягу та взуття доступні на сайті PEAK. Консультуємо перед купівлею!
Універсальні поради нутриціологів охоплюють такі позиції та напої:
1. Страви з великою кількістю свіжих овочів. У якості заправки використовуйте кілька крапель лимону та столову ложку оливкової олії, або натуральний грецький йогурт. Така страва не лише низькокалорійна — на її споживання витрачається багато часу, унаслідок чого з’являється відчуття насиченості їжею.
2. Біле м’ясо, морепродукти та нежирна риба. Корисно, поживно та низькокалорійно. Наприклад, традиційний салат «Олів’є» можна приготувати з креветками чи куркою, а нарізку шинки замінити стравами на базі курки.
3. Желе. Це один із найлегших та найменш калорійних десертів на святковому столі.
4. Вода та домашній лимонад. Замініть промислові соки з високим вмістом цукру звичайною водою чи «хоуммейд»-лимонадом. Або ж мінімізуйте споживання газованих напоїв із цукром та магазинних соків, замінивши їх корисними альтернативами. Найпростіший спосіб споживати більше рідини та уникнути переїдання — пляшка для води. Купити її можна онлайн на сайті PEAK Sport
Деякі зміни в раціоні напередодні та під час свят дозволять уникнути зміни ваги та стресу, спричиненого суворими дієтами та інтенсивними тренуваннями.
• Перед святковою вечерею: перейдіть на переважно білкову дієту. З вуглеводів варто обирати бобові та злаки. Рекомендуємо зменшити кількість фруктів у раціоні, а також зовсім відмовитися від споживання хлібобулочних виробів і солодкого.
• Під час святкової вечері: накладайте їжу невеликими порціями. Віддавайте перевагу білковій їжі. Варто відмовитися від солодких напоїв та калорійних заправок до страв на кшталт магазинного майонезу чи соусів.
• Відразу після вечері: прогуляйтеся після прийому їжі. Прогулянка на свіжому повітрі у зимовому взутті нормалізує обмін речовин та дозволить спалити деяку кількість Ккал.
• Після свят: відновіть режим тренувань та спробуйте розвантажувальну дієту на овочах із додаванням протеїну.
Стежте за блогом PEAK Sport, щоб дізнаватися більше порад про тренування та здорову їжу!