Повернення з відпустки — стрес для організму. На відпочинку часто порушується головне правило тренувань — системність і регулярність. Наслідки такого «відпочинку» переважно однакові: ми втрачаємо форму, а відновити тренування після перерви складно й фізично, і психологічно.
Як змусити себе займатися спортом після тривалої перерви, поділилися фахівці Peak Sport Ukraine. Дізнайтеся, яких правил варто дотримуватися та як організувати тренування, не вдаючись до допомоги інструкторів.
Навіть нетривала відсутність навантажень призводить до зниження тонусу й витривалості м’язів, ослаблення дихальної та серцево-судинної систем, збільшення жирового прошарку. Повернення до високоінтенсивних тренувань може стати причиною перевтоми, сильної м’язової і навіть серйозної травми. Фахівці Peak Sport Ukraine поділилися трьома основними правилами для безпечного та легкого повернення до занять спортом.
Правило 1: розминайтеся. М’язова тканина відгукується на навантаження швидше, ніж зв’язки й сухожилля, а також серце та легені. Розминка відновлює баланс між системами організму, розігріває тіло й готує його до навантажень.
Правило 2: дотримуйтесь помірності й поступовості. Починайте з мінімальних навантажень і поступово збільшуйте їх, повертаючись до попереднього рівня через 2–3 тижні занять.
Правило 3: позитивно налаштовуйтеся. Можливо, для початку занять доведеться зробити психологічне зусилля. Повернутися до тренувань допомагають підтримка друзів і купівля нового спортивного одягу.
Новий сезон дарує нові можливості. Відпочилий організм добре відгукується на навантаження й вправи. Скоригуйте мету й завдання, за необхідності змініть зал. Для позитивного настрою застосуйте основи аутотренінгу. Скористайтеся цими порадами:
1. Для занять використовуйте зручний одяг: футболки, шорти та лосини.
2. У перші дні ставте перед собою тільки короткострокові цілі — швидкі результати чудово мотивують.
3. Складіть план тренувань і намагайтеся його дотримуватися.
4. Відкоректуйте свій раціон, віддаючи перевагу корисним продуктам.
5. Контролюйте дихання й пульс.
6. Бігайте з помірною швидкістю. Для безпечного бігу використовуйте бігові жіночі та чоловічі кросівки.
7. Під час самостійних занять перші 2–3 тижні проводьте в помірному режимі.
8. Основну увагу приділяйте базовим вправам: віджиманням, нахилам, присіданням і круговим тренуванням.
9. Уникайте перевтоми й перетренування.
10. Замість тривалого кардіонавантаження використовуйте інтервальне тренування, наприклад, чергування бігу й ходьби.
Щоб швидше відновитися після відпустки, використовуйте різноманітні види фізичної активності. Бігати, кататися на велосипеді, вибрати спортивний рюкзак та приборкати новий туристичний маршрут означає отримати позитивний заряд для подальших успішних тренувань.