fb_pixel

Контакти

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

Дівчина бігає у снігову погоду | PEAK Ukraine​​​​​​​

Пух чи штучний наповнювач у куртці

Головне призначення утепленої куртки — створювати комфортний мікроклімат і зберігати тепло в холодну та морозну погоду. Такі куртки чоловічі та жіночі зазвичай містять пух, синтетичний утеплювач чи комбінацію цих двох матеріалів. Обидва утеплювачі забезпечують хорошу теплоізоляцію, але відрізняються за низкою показників.


Чим куртка зі штучним лебединим пухом відрізняється від куртки з натуральним утеплювачем і як визначити, який тип куртки вам більше підходить, розповіли експерти інтернет-магазину спортивного одягу PEAK. 

Пух VS синтетичний наповнювач: у чому різниця

Одяг з пуховим та синтетичним наповнювачем відрізняється за ступенем стійкості до атмосферних впливів, гігроскопічності, часом висихання, а також довговічністю та ціною.


Співвідношення тепло/вага. Вважається, що пухова куртка тепліша, ніж куртки із синтетичним утеплювачем. Справді, наповнювач із пуху дає найкраще співвідношення тепла та ваги. Це означає, що при рівній вазі пуховик утримує більше тепла, ніж куртка із синтетичним утеплювачем.


Стійкість до атмосферних впливів. Утеплений одяг зберігає тепло, яке виділяє організм людини. 30 г пуху містять 2 мільйони волокон, які створюють безліч мікроскопічних повітряних кишень. Однак пух інтенсивно вбирає вологу, «склеюється» і стає тяжким. Повітряні кишені зникають, а мокрий пуховик не гріє.


Щоб пух міг протистояти волозі, його обробляють водовідштовхувальними засобами типу Durable Water Repellent. Найчастіше в місця, які швидко намокають, наприклад, капюшон, комір і плечі, додають синтетичні волокна.


«Штучний лебединий пух» — так за близькі до натуральних утеплювачів показники називають наповнювачі із синтетичного волокна. Їх виготовляють із поліефірних волокон, які імітують структуру пучків пуху. Поліефірні волокна гідрофобні, тому такий наповнювач зберігає повітряні кишені, навіть якщо піддається впливу вологи та води. Однак і він після намокання втрачає частину теплоізоляційних властивостей.


Час висихання. Залежить від того, скільки води вбере куртка. Синтетичний наповнювач вбирає набагато менше вологи, тому одяг із ним висихає набагато швидше, ніж пуховик.


Довговічність. Сучасні пуховики за умови відповідного догляду можуть служити понад десять років. Синтетичні куртки тривалий час вважалися менш довговічними, проте сучасний одяг із синтетичним утеплювачем має рівний з пуховиками термін служби.


Ціна. Пуховики зазвичай дорожчі курток зі штучним наповнювачем. Якісні куртки із синтетичним утеплювачем коштують понад 3 тисячі, а пуховики — понад 5 тисяч гривень. Дорожчі варіанти призначені для спеціальних цілей: наприклад, арктичних або гірських експедицій.


Чищення та догляд. Для забрудненого пуховика хімічне чищення — найчастіше єдиний можливий варіант. У багатьох сучасних пральних машинах доступний режим прання пуховиків, але результат може бути непередбачуваним. Одяг зі штучними наповнювачами легко переться, а при сильному забрудненні — піддається хімічному чищенню.  

Хлопець робить розминку на вулиці | PEAK Ukraine​​​​​​​

Як правильно вибирати утеплену куртку

Для використання в суху морозну погоду краще вибрати пуховик — при рівній вазі він краще тримає тепло. Якщо ж у вас обмежений бюджет або ви часто ходите в трекінги в дощову чи снігову погоду, очевидним вибором буде куртка з синтетичним утеплювачем. У таких умовах вона забезпечує найкращу теплоізоляцію.


Рекомендуємо уточнити вигляд наповнювача. Синтепон — недорогий, але важкий утеплювач із низькими теплоізоляційними показниками. Сучасні матеріали, такі як холофайбер, тинсулейт та синтепух, набагато легші та добре тримають тепло.


Пам’ятайте, що верхній одяг — лише частина екіпірування. Зимовий похід принесе задоволення лише у випадку, якщо ви використовуєте якісне взуття. Купити чоловічі кросівки та утеплені моделі для жінок можна в нашому інтернет-магазині. Менеджери проконсультують з усіх питань. Більше порад про вибір спортивного одягу та взуття, а також інформацію про тренування загалом читайте у блозі на сайті PEAK Sport Ukraine!

{360_photo}