fb_pixel

Контакти

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

​​​​​​​

Секретний спосіб схуднення: чи існує він?

Весна — це сезон легкого одягу, улюбленої форми для баскетболу та спортивних комплектів, пробіжок на вулиці або просто тривалих прогулянок містом. Буває, очікування літа затьмарює вигляд в дзеркалі. Якщо перше, що спадає на думку: «Чи влізу я в свої улюблені шорти та купальник?», — настав час позбавлятися зайвих кілограмів. Розповідаємо, як це зробити без суворих дієт, обмежень у споживанні вуглеводів і жирів, а також без щоденних інтенсивних тренувань.

Секрет схуднення: як скинути вагу без відмови від улюблених страв

Будь-яка зміна ваги — наслідок порушення балансу калорій в організмі. Якщо калорій надходить більше, ніж витрачається — вага додається. Спалюючи калорії швидше, ніж вони поповнюються, можна скинути кілограми. Взимку досягти оптимального балансу складно. Низькі температури та сірість за вікном — пряма мотивація частих перекусів шкідливими калорійними продуктами. Водночас помітно знижується фізична активність, що призводить до набору ваги.

Чи можна скинути кілограми без відмови від «смачненького»? Експерти інтернет-магазину спортивного одягу стверджують: так, якщо дотримуватися простих рекомендацій:

• регулярне фізичне навантаження;

• збалансоване харчування;

• підтримання водного балансу;

• правильний режим дня.

Під час сну сповільнюються хімічні та фізіологічні процеси організму, швидкість реакції, фізична й розумова активність. Ранкова гімнастика, помірні фізичні навантаження та легкий біг пробуджують організм, покращують метаболізм, насичують мозок киснем і спалюють зайві калорії.

Для домашніх фізичних вправ достатньо спортивних штанів або шортів та футболки.

Для занять на вулиці знадобиться якісне взуття, оскільки біг по твердій поверхні може спровокувати травми й розтягування. Бігові кросівки жіночі, а також чоловічі моделі рівномірно розподіляють навантаження по всій стопі, амортизують удари та запобігають отримання травм.

Під час фізичного навантаження організм спалює калорії і разом із потом виводить токсини. Головне вчасно відновлювати втрати води. Дієтологи радять щодня випивати мінімум 1,5 літра. Під час бігу та інших спортивних вправ відновлювати водний баланс зручно завдяки пляшці для води спортивної.

​​​​​​​

Як харчуватися та худнути: «ні» суворим дієтам

У формулі схуднення є дві змінні — енергія, що надійшла та витратилася. Щоб не переїдати, важливо також дотримуватися збалансованого раціону. Повноцінне харчування передбачає:

• раціональне співвідношення білків, жирів і вуглеводів (БЖУ);

• достатнє вживання клітковини;

• баланс калорій;

• вживання вітамінів і мінеральних речовин.

Різні види дієт — білкові, низьковуглеводні, а також відмова від жирів — провокують дисбаланс поживних речовин в організмі. Білки — основний будівельний матеріал в організмі для тканин і мускулатури. Жири відповідають за енергетичний баланс, еластичність судин, стан шкіри, нігтів та волосся. Вуглеводи — головний постачальник енергії. Розрізняють прості й складні вуглеводи. Перші швидко розщеплюються, підвищують глікемічний індекс і сприяють відкладенню жирової тканини.

Рослинні жири та вуглеводи краще засвоюються, не перевантажують травну систему, а також позитивно впливають на стан шкіри й волосся. Наявність клітковини в продуктах знижує рівень холестерину, стимулює роботу травної системи, перешкоджає утворенню каменів у жовчному міхурі. Продукти з високим вмістом клітковини поповнюють організм мінеральними речовинами та вітамінами, знижують глікемічний індекс.

Сон і схуднення: чому важливо висипатися

Автори дослідження з Північно-Західного університету штату Іллінойс стверджують: хочете мати підтягнуту фігуру — висипайтеся. Недосипання запускає в організмі вироблення гормону кортизолу, який підсилює почуття голоду. Ослаблений від недосипання організм шукає підтримку в їжі. Результат — переїдання та набір ваги.

​​​​​​​

Різноманітні фізичні навантаження активно спалюють калорій. Немає потреби відмовляти собі в заохоченні та улюблених стравах. Достатньо стежити, щоб витрата калорій перевищувала їх поповнення, а при виборі шкідливих солодощів і фаст-фуду віддавати перевагу продуктам із клітковиною та мінімальним вмістом простих вуглеводів. Ви можете знайти рецепти трьох перекусів тут.

{360_photo}