fb_pixel

Контакти

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

‌Владислав Гераскевич: «Мама боялася моїх занять скелетоном»

Швидкісний, видовищний, небезпечний — круті віражі, які виконує скелетоніст на трасі, нагадують американські гірки. Особливості цього виду спорту — непередбачуваність результатів і напружена боротьба за звання переможця. Долю учасника часто вирішують соті частки секунди.

Кажуть, що скелетон — «правнук» швидкісних спусків, колись популярних серед канадських індіанців. Вони використовували для спусків з гір дерев’яні сани без полозів, або «тобогган», а в ролі керма — власні плечі. Сьогодні функцію траси виконує крижаний жолоб довжиною від 1200 метрів і більше. Спеціальна холодильне устаткування підтримує потрібну температуру траси.

Маршрут передбачає 20 крутих віражів, а спортсмени піддаються аналогічним перевантаженням, що й космонавти під час зльоту ракети. На прямій трасі швидкість спортсменів досягала б швидкості Boeing-737 в момент зльоту — 250 км/год.

​​​​​​​

146,4 км/год —

рекорд швидкості в скелетоні

Примітно, що з захисних елементів скелетоністи використовують тільки шолом. Для спорту важлива максимальна легкість та обтічність аеродинамічних комбінезонів. Ми поспілкувалися з українським скелетоністом, учасником зимових Олімпійських ігор в Пхьончхані й чемпіонату світу в Кенігсзе Владиславом Гераскевичем — про старт кар’єри, підтримку близьких, відпочинок та розвиток.

Купити олімпійський костюм та аксесуари для занять спортом можна в інтернет-магазині PEAK Sport.

​​​​​​​

— Розкажіть про початок кар’єри. Чому вибрали саме скелетон?

— Займався багатьма видами спорту, і 2014 року запропонували спробувати скелетон. Я приїхав у латвійську Сігулду й спробував пробігтися зі скелетоном. Тоді мені не дуже сподобалося. Пізніше ми прийшли на льодовий трек, і я побачив, як спортсмени з інших країн катаються. Вирішив спробувати. Кілька місяців потому приїхав покататися на трасі, і тоді зрозумів: це моє.

— Як родина підтримувала вас у спорті, коли ви тільки починали?

— Тато в мене тренер, тому підтримка була весь час. Із самого дитинства я вже був у спорті. Мама боялася моїх занять скелетоном, але зараз ставиться до них спокійніше.

— Якщо не скелетон, тоді що? Який ще вид спорту вважаєте для себе цікавим?

— Що більше знайомлюся зі спортсменами з різних видів спорту, то більше розумію: кожен вид цікавий по-своєму. Якби не скелетон, напевно дивився б у бік боксу, ММА або автогонок. Свого часу я також показував непогані результати в стронгмені (Стронгмен, або силовий екстрим. Вид спорту передбачає виконання вправ із колесами вантажівок, газовими балонами, автомобілями. Вправи націлені на більшу кількість повторень, підняття великої ваги або на швидкісне подолання дистанції із великим вантажем на плечах. — Прим. ред.).

​​​​​​​

— Яка ваша улюблена музика: жанр, виконавець, гурт? Чи відрізняється плейлист для тренувань і відпочинку?

— Подобається хіп-хоп, реп, електро. З виконавців виділив би Тревіса Скотта, Дрейка і Кіда Каді (Скотт Мескада). Для тренувань я вибираю динамічні треки, а для відпочинку навпаки, спокійнішу музику.

— Ваше ТОП місце для відпочинку? І як загалом любите  відпочивати?

— Мені дуже подобається відпочивати вдома. Більшу частину року спортсмени знаходяться в сезоні, а це постійно нові країни та переїзди. Після цього не залишається великого бажання подорожувати. Хоча загалом я віддаю перевагу активному відпочинку, люблю пробувати щось нове.

— Як підтримуєте фізичну форму? Чи дотримуєтеся дієти?

— Я досить багато тренуюся, тому іноді можу дозволити собі щось шкідливе. Загалом намагаюся правильно харчуватися. У нас є ліміт ваги, тому іноді доводиться стежити за харчуванням.

— «9-е місце у світовому рейтингу скелетоністів». Що відчуваєте, коли присуджують подібні звання? Чи були моменти, коли розуміли: це вже ваша межа?

— Звичайно, це круте досягнення для країни без традицій у цьому виді спорту. Ми топтали цю доріжку з нуля. Дев’яте місце — це дуже серйозно, але задоволення буде тільки після першого. Ми ще дуже далекі до межі. У нас досі немає жодних умов для тренувань старту в міжсезоння, оскільки немає стартової естакади (Протяжна інженерна споруда — Прим. ред.).

​​​​​​​

— Якби дитина захотіла піти в спорт, підтримали б її? Був би це скелетон або...?

— Я б підтримував дитину й намагався допомогти уникнути помилок. Я б цінував вибір, але не був радий, якби вибір припав на скелетон.

— Кому б ви передали естафету інтерв’ю?

— Артему Коноваленку або Сергію Стаховському.

Більше про тренування й лайфстайл скелетоніста — у профілі Instagram.

{360_photo}