fb_pixel

Контакти

Офіційний постачальник екіпірування Олімпійської збірної України 2015 - 2023

​​​​​​​

Влада Нікольченко: тренування тривають до 12 годин на день

У Стародавній Греції та Римі справжніми красунями вважали жінок із витонченою та граціозною ходою. Їх спадкоємиць можна зустріти й у наш час, це гімнастки художніх ліг. Одні з найкрасивіших та талановитих гімнасток займаються в українській «Школі Дерюгіних» у Києві. Школу заснувала 1992-го року Альбіна Дерюгіна.

Ми поспілкувалися з українською гімнасткою, фіналісткою Кубка світу Владою Нікольченко та обговорили початок кар’єри гімнастки, методи боротьби зі стресом, улюблені снеки й міста.

— Початок кар’єри: вас привели в гімнастику батьки чи це була ваша ініціатива?

— У гімнастику привели батьки. Чотири роки — це не дуже свідомий вік, тому вирішувати за мене було надано мамі з бабусею, і з їхньої ініціативи я почала займатися.

— Чи добре пам’ятаєте перші тренування? Що в ті часи подобалося, а що ні?

— Не можу сказати, що все пам’ятаю, але було важко, адже на початку гімнастики проходять дуже неприємні розтяжки, які надалі допомагають розвинути гнучкість. А це не так просто, як здається.

— Як боретеся зі стресом перед виступами?

— Стрес і хвилювання присутні завжди й у будь-якому виді спорту. Тому тут секретів жодних немає, є тільки одна закономірність: що більше працюєш в залі, то впевненіше себе почуваєш на змаганнях.

​​​​​​​

Фото: Марія Музиченко

— Скільки загалом годин на день тренуєтеся? І як любите відпочивати між тренуваннями?

— На день завжди два тренування по 4–6 годин, тобто в день по 8–12 годин ми проводимо в залі. Між тренуваннями є перерва усього годину, і все, що ти встигаєш зробити — це поїсти. Тому доводиться відновлювати сили тільки сном з вечора до ранку.

— Які Топ-3 страхи гімнастів і гімнасток під час виступів?

— Напевно, найбільший страх спортсмена — це помилитися. У нашому виді спорту — це втрата предмета, а так більше нічого й нікого боятися :)

— Якої дієти дотримуються українські гімнастки?

— Щодо харчування складно сказати, тому що все індивідуально. Хтось трохи більше схильний до набору ваги, хтось менше, і у всіх різні обмеження в їжі.

— Карантин і гімнастика: як не набрати вагу? Топ-5 порад Влади Нікольченко.

— Перша порада — це, звичайно ж, тренування у зручній футболці жіночій. Навіть якщо немає можливості відвідувати зал, завжди можна знайти час побігати та покачати прес. Друге — це харчування. Я зазвичай у таких випадках не вечеряю і тим самим роблю дефіцит калорій. Третє — добрий сон, що важливо для відновлення спортсменів.

​​​​​​​

— Яку страву або снек любите, але рідко можете собі дозволити?

— Я люблю горіхи, але вони дуже калорійні. Якщо з’їдаю їх, доводиться відмовлятися від м’яса. Або вживати снек у невеликій кількості.

— Що в сумочці у Влади Нікольченко? Чи носите з собою інвентар, вітаміни, косметику?

— Що можу сказати щодо косметики... її у мене в сумочці немає. На тренуваннях ми не фарбуємося, та й після важкого дня не сильно зациклюєшся на те, як ти виглядаєш. Але варто помітити, що вітаміни у мене завжди з собою.

— Які міста або країни відвідали завдяки змаганням? Які стали улюбленими, а до яких навпаки, було важко звикнути?

— Більшу частину світу об’їхала саме завдяки змаганням. Обожнюю Баку та Ізраїль, а ось більш негативні спогади у мене пов’язані з Узбекистаном.

— Кому передаєте естафету інтерв’ю (тренер, спортсмен)?

— Передаю естафету Олегу Верняєву (український гімнаст, олімпійський чемпіон Ріо-де-Жанейро 2016, чемпіон світу 2014, — Прим. ред.).

Дякуємо Владі за інтерв’ю, і бажаємо нових успіхів у спортивній кар’єрі!

Фото надані гімнасткою.

{360_photo}